Природно, коли людина починає займатися якоюсь діяльністю, основне бажання – бачити результати, і заняття спортом не виняток. І хочеться, щоб результати від тренувань були видними, помітними і відчутними якомога швидше. У цій статті описується, від чого залежать досягнення в роботі над своїм тілом і як прискорити прогрес в певній мірі.
Чимало людей, особливо далеких від спорту, вважають, що великі м'язи і високі силові показники – це заслуга спортивного харчування або гормональних препаратів (які, до того ж, часто плутають). Фраза «Так у нього все від протеїну» стала вже кліше, не маючи під собою фактичних підстав.
Тому в контексті таких думок варто відзначити, що сила, витривалість, м'язи ростуть не від звичайного і не від спортивного харчування. Перша й головна умова для прогресу – це регулярні і продумані тренування, які націлені на досягнення обраної мети, будь то схуднення або збільшення силових характеристик. Правильне харчування, звичайно, теж грає велику роль: нормалізує обмін речовин, дає поживні речовини для відновлення і енергетичні ресурси. А спортпит доповнює основний раціон і допомагає в досягненні конкретних цілей. Але все це не призводить до прогресу в спорті, якщо немає тренувань.
Далі, щоб з'являлися спортивні результати, тренінги повинні бути грамотно складеними і систематичними. Якщо людина вперше починає займатися в залі, перші місяці бажано присвятити ОФП і розтяжці. А потім вже слід визначитися з конкретною метою: глобальною (наприклад, потиснути від грудей 150 кг) або досяжною в межах невеликого періоду часу (наприклад, бути здатним пробігти 4 км в середньому темпі без задишки). І відповідно до мети визначити частоту, тривалість і саму програму тренувань. Велику увагу треба приділяти техніці виконання фізичних вправ: прогрес напряму залежить від неї.
Чималу роль відіграє і бажання займатися конкретним спортом. Вид спорту, яким ви займаєтеся, повинен приносити задоволення і радість, оскільки якщо це «ваше», то навіть біль в м'язах після тренувань буде приємним. Ні в якому разі не треба змушувати себе займатися через силу, оскільки в такому випадку буде йти більше нервів і психоемоційних сил на примушування себе до походу в зал. Тому, якщо силові тренування в качалці вам зовсім не до душі, а форму підтримувати хочеться, спробуйте вибрати інший вид спорту: єдиноборства, кроссфіт, плавання, їзда на велосипеді і будь-які інші види.