фото: Партитура "Щедрика" (з фондів ЦДКФФА України ім. Г.С.Пшеничного)
Презентація стрічки відбулася напередодні Різдва у Будинку звукозапису Українського Радіо в Києві.
"Стрічка порушує низку актуальних проблем сучасності — протидії російській культурній експансії та пропаганді, культурної дипломатії української держави, місцю українського культурного продукту у світі та його боротьбу за себе", — йдеться в анонсі телеканалу "Суспільне Культура".
Генеральний продюсер телеканалу Лук’ян Галкін наголосив, що протистояння російській пропаганді стало одним із важливих завдань українських ЗМІ з 24 лютого. Водночас історії Олександра Кощиці та життя композитора Миколи Леонтовича теж показують, що і тоді Росія намагалася виставити Україну як країну без досвіду державності.
Автори фільму Тіна Пересунько та Наталка Пономарів вирішили провести паралелі з сучасністю. Зокрема 25 лютого російська ракета влучила у перший будинок у Києві саме на вулиці Олександра Кошиця. На початку 20 століття більшовики та з іншого боку царська армія душили УНР, а на сьогодні на українські землі зазіхає рф.
Симон Петлюра, голова Директорії, Головний Отаман військ і флоту УНР, передбачав, що українська капела стане культурним дипломатичним корпусом для відкриття світові існування української нації, яку заперечувала росія.
У фільмі розповідається, що пережили солісти капели, яка мала державний статус і відкривала світові очі на Україну. На сьогодні "Щедрик" став безсмертним і лунає по всьому світові на Різдво.
Спікерами фільму стали дослідники, культурологи, діячі мистецтв, зокрема: Тіна Пересунько, авторка дослідження історії “Щедрика” і сценаристка; Кирило Стеценко, український скрипаль, композитор, онук одного із засновників Капели УНР (Кирила Стеценка); Лариса Семенко, дослідниця творчості Миколи Леонтовича; Ігор Гирич — історик, професор, експерт із проблем історії культури; Анатолій Паладійчук, куратор мистецьких проєктів, колекціонер.