Фахівці Лабораторії геномної медицини Джексона в Коннектикуті (США) вважають, що за утворення зморшок може бути відповідальним мікробіом шкіри
Експерти провели дослідження за участю 51 жінки. Деякі з них були у віці 20–26 років, інші — 54–60 років. У всіх учасниць взяли мазки зі щік. За допомогою спеціальних технологій вчені вивчили різні види бактерій, що живуть на їх шкірі, а також рівні колагену.
У всіх учасниць переважали три види бактерій: Cutibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis та Corynebacterium kroppenstedtii. Проте в молодих учасниць спостерігався підвищений рівень Cutibacterium acnes. На думку вчених, наявність специфічних бактерій відповідає за рівень втрати колагену з віком.
— Ми виявили різні структури мікробіому обличчя у молодих та літніх жінок. Виявилося, що вони пов'язані зі зміною біофізичних параметрів, особливо колагену, — пояснює провідний автор дослідження доктор Джулія О, цитує портал Radio ZET.
Фахівці планують продовжити роботу, щоб визначити, які саме штами бактерій сприяють виробленню колагену. Це допоможе розробити нові методи омолодження.